1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Po każdej Mszy św. w dniu dzisiejszym, z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa poświęcenie kierowców i ich pojazdów na placach przy kościele i na rynku. Przy okazji poświęcenia można będzie złożyć ofiarę na pomoc misjonarzom i misjonarkom przeznaczoną na środki transportu w placówkach misyjnych.

2. W tygodniu obchodzimy:
– w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny,
– we wtorek św. Brygidy – patronki Europy,
– w środę św. Kingi – patronki naszej diecezji,
– w czwartek nabożeństwo do św. Rity po wieczornej Mszy św.,
– także w czwartek – uroczystość św. Jakuba Starszego Apostoła. Całodzienna adoracja. W naszej parafii uroczystość św. Jakuba zgodnie z dekretem Ks. Biskupa obchodzimy w przyszłą niedzielę.

3. Nabożeństwo do św. Jakuba, przed uroczystością odpustową w naszej parafii, połączone z procesją do pięciu stacji, rozpoczniemy we wtorek na wieczornej Mszy św. i będziemy je odprawiać do soboty włącznie. Zachęcamy też do skorzystania przed odpustem z Sakramentu Pokuty, można to czynić codziennie 20 minut przed Mszą św. oraz w sobotę od 17:30. Będzie więcej kapłanów.

4. W sobotę odwiedziny chorych przez kapłanów od godz. 8:30.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny. W tym dniu Msze św. w naszym kościele będą odprawione według porządku wakacyjnego, tzn. nie będzie Mszy św. o 14:00. Kazania wygłosi pielgrzym Jakubowy O. Piotr Mróz z Zakliczyna. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną będzie o 11:30. Na procesję zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Prosimy też starszych i młodzież do niesienie feretronów.

6. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej.