Uroczystość Odpustowa ku czci św. Jakuba St. Ap.

1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci św. Jakuba Starszego Apostoła. Słowo Boże głosi pielgrzym Jakubowy O. Piotr Mróz z Zakliczyna. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną o 11:30.
  2. Zachęcamy do zyskiwania odpustu zupełnego, którego warunkiem jest stan łaski uświęcającej, nawiedzenie naszego kościoła oraz odmówienie wyznania wiary i modlitwy w intencjach papieża. Odpust zupełny można zyskać dla siebie lub za duszę w czyśćcu cierpiącą.
  3. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Dodatkowa Msza św. w I piątek o godz. 15:00. Spowiedź o 14:30 i 17:30. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa uwielbienia po Mszy św. o godz. 18:00.
  4. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 6:30.
  5. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele polską młodzież z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie, która wystąpi z programem  o godz. 11:00 (pomiędzy Mszami św.) oraz na Mszy św. o 11:30.
  6. Ogłoszenia społeczne:
    – Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że w dniach od 29 lipca do 2 sierpnia będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.
    – Burmistrz Tuchowa i Dom Kultury informują, że w związku z imprezami i koncertami, które odbędą się 3 i 4 sierpnia zamknięta będzie płyta rynku i parkingi wokół z wyjątkiem parkingów przy kościele św. Jakuba, by móc dojechać do kościoła na Msze św. Osoby, które nie uczestniczą we Mszy św. niech nie zostawiają samochodów na parkingu parafialnym w czasie Mszy św. między 6:00 a 12:30.
  7. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” omówienie kolejnej rocznicy powstania warszawskiego przez pryzmat świętych i błogosławionych, którzy żyli w tych czasach.